Facebook

KADIS

KAmýcký DIvadelní Spolek

Termíny představení

Obecně prospěšná strašidla:

3.11. Sedlec-Prčice od 17 hodin

4.11. Kozárovice od 17 hodin

5.11. Rožmitál pod Třemšínem od 17 hodin

 

Fotogalerie

Kontakt

Principál:

Petr Halada
tel.: 725 021 740
kadis@obeckamyk.cz


Umělecká vedoucí:

Ilona Kubánková
tel.: 604 200 090
KubankovaI@seznam.cz

Historie

Jak to začalo

Počátky KADISu (Kamýcký divadelní spolek) sahají do roku 2004. Tehdy pod vedením paní Hanky Synkové členové kulturní komise Kamýk nad Vltavou sehráli scénku v rámci Kamýckého prášení na téma HOSPODA. Po dlouhé 4. leté pauze v roce 2008 opět členové komise, ale již i s dalšími občany, sehráli scénku Strážce hradu Vrškamýku opět v rámci Kamýckého prášení. O 2. roky později roku 2010, dalo by se už říci na úrovni ochotnických divadel, byla sehrána scénka na hradě Vrškamýku pod názvem Staříček vypravuje. V roce 2011 na protest proti neuznané práci celé obce a hlavně kulturní komise ohledně knihovny členové komise nazkoušeli a zahráli scénku Zasedání obecního úřadu. Tady se ukázalo, jak moc se pro obec dělá.

Hlavním aktérem byla vždy paní Hanka Synková. Vše co se kdy hrálo, sama vymyslela a také režírovala. Ochotně jsme pod jejím dohledem pracovali. Za tuto její aktivitu moc děkujem. Moc nás toho naučila.

A teď co nastalo. Jednoho dne se p.Labjbnerové dostal do ruky divadelní scénář na hru Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert. Po domluvě s p.Galkem, který hru trošku upravil jsme se začali scházet a nacvičovat. Po předpremiéře v Dalskabátech jsme se rozhodli založit divadelní spolek. No a už to bylo. KADIS vznikl roku 2012 z členů kulturní komise Kamýk nad Vltavou.